Dziecięce grzechy przeciwko rodzinie

 

Moi Kochani, dziś chciałbym, abyście zatrzymali się przy różnego rodzaju zaniedbaniach i grzechach związanych z mieszkaniem pod jednym dachem z najbliższymi. Jednak na początek pewna pouczająca bajka.

 

Trzech diabelskich czeladników po zakończeniu zawodowego wyszkolenia miało odbyć praktykę na ziemi. Przy odprawie dyrektor rozpytywał pilnie absolwentów o plany i metody pracy, z ludźmi. Pierwszy powiada: – Ja nauczę ludzi, że nie ma Boga. Dyrektor ściął go natychmiast: – Wielu ludzi nie zyskasz tym chwytem, gdyż większość czuje w sercu, że Bóg istnieje; i tego czucia nie uda ci się szybko wykorzenić. Drugi młodzieniec diabelski melduje: – Ja będę przekonywał ludzi, że nie ma piekła. Stary szatan odparł: – Z tą metodą nie masz prawie żadnych szans; nikt się na to nie da złapać, ponieważ mądrzy ludzie już dawno wiedzą, że musi istnieć kara i nagroda, piekło i niebo. Trzeci w końcu mówi: – Ja będę ludziom wmawiał, że nie trzeba się do niczego przykładać, że to wszystko jedno, czy się czuwa, czy się śpi. Tylko temu ostatniemu wróżył doświadczony pedagog pewny sukces: – Idź i rób, jak mówisz, a zobaczysz, jak ludzie dadzą się oszukać, ilu wpadnie ci w ramiona!

 

Szatan walczy o człowieka i podsuwa mu różne pomysły. Warto zajrzeć do koperty z grzechami przeciw najbliższym. Okazuje się, że można odkryć przynajmniej 11 złych postępowań.

 

 

 

11 dziecięcych grzechów przeciw rodzinie

                           I.      Rozrabianie.

                         II.      Nieładne odzywki.

                       III.      Niechęć do pomocy.

                       IV.      Spóźnianie się.

                          V.      Kłamanie rodziców.

                       VI.      Wymuszanie płaczem.

                     VII.      Brak modlitwy za rodziców.

                   VIII.      Niechęć do chodzenia o odpowiedniej godzinie spać.

                        IX.      Oglądanie niedozwolonych programów.

                          X.      Bicie się z rodzeństwem.

                        XI.      Zapominanie o obietnicach danych rodzicom.

 

A za tydzień garść wakacyjnych porad i przestróg. Będę z Wami także przez lipiec. Mam nadzieję, że będziecie do mnie zaglądać!