Postawy dobrego dziecka

 

Moi Kochani, dobroć jest trudna do zdefiniowania i powiedzenia czym jest. Spróbujmy jednak pokazać, w czym się ta dobroć przejawia. Co trzeba zrobić, aby być dobrym? Wprowadzeniem do odpowiedzi na to pytanie będzie pewne opowiadanie.

 

Działo się to w czasie świąt Bożego Narodzenia. Ciastka już były upieczone i pochowane. Ale dziecięce noski odnajdą każdy schowek. Tak też było z małym Bartkiem, którego matka tak poczęła strofować: – Wiesz o tym, że gdy kradłeś ciastka w kuchni, to Pan Bóg też tam był? – Wiem – odpowiedział skruszony Bartek. – A wiesz, że cały czas patrzył na ciebie i widział, co robisz? – rozwijała temat matka. – Wiem – wykrztusił z siebie chłopiec. – I jak myślisz, co On ci powiedział – nie ustępowała rodzicielka. – On powiedział: Nikogo tu nie ma więcej, tylko my dwaj – weź dwa ciastka!

 

Dziecko Boże będzie inaczej postępować, bo wie, że jest odpowiedzialne za swoją rodzinę. Otwórzmy dziś naszą kopertę i zobaczmy, jakie są prawidłowe postawy dziecka Bożego?

 

 

9 prawidłowych postaw

                                        I.         Modlitwa za swoich najbliższych.

                                     II.         Troską o porządek w domu.

                                 III.         Posłuszeństwo rodzicom.

                                  IV.         Pomoc rodzicom w różnych działaniach.

                                      V.         Szacunek dla rodziców i rodzeństwa.

                                  VI.         Walka z grymaszeniem.

                               VII.         Likwidowanie upartości.

                            VIII.         Punktualność.

                                  IX.         Spędzanie z rodzicami wolnego czasu.

 

Za tydzień, poznamy grzechy i zaniedbania dziecka, który nie buduje dobrej atmosfery w domu rodzinnym. A póki co, pomyślcie nad tym, co napisałem!